Bahay > Mga Produkto > Integrated Circuits (ICS) > Atosn STCOK. > BTA26-600BW
BTA26-600BW
STMicroelectronics
BTA26-600BW
Paramters ng Produkto
Boltahe - Off State
600V
Boltahe - Gate Trigger (VGT) (Max)
1.3V
Type triac
Alternistor - Snubberless
Supplier aparato Package
TOP3
serye
Snubberless™
packaging
Tube
Package / Kaso
TOP-3 Insulated
Ibang pangalan
497-3126-5-ND
operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Salalayan Type
Through Hole
Lead Libreng Status / Katayuan ng RoHS
Contains lead / RoHS non-compliant
Detalyadong Paglalarawan
TRIAC Alternistor - Snubberless 600V 25A Through Hole TOP3
Current - On State (It (RMS)) (Max)
25A
Current -. Non Rep Surge 50, 60Hz (ITSM)
250A, 260A
Current - Hold (Ih) (Max)
75mA
Current - Gate Trigger (IGT) (Max)
50mA