Bahay > Mga Produkto > Integrated Circuits (ICS) > Atosn STCOK. > BTA24-800BWRG
BTA24-800BWRG
STMicroelectronics
BTA24-800BWRG
Paramters ng Produkto
Boltahe - Off State
800V
Boltahe - Gate Trigger (VGT) (Max)
1.3V
Type triac
Alternistor - Snubberless
Supplier aparato Package
TO-220AB
serye
Snubberless™
packaging
Tube
Package / Kaso
TO-220-3
Ibang pangalan
497-2402-ND
BTA24-800BW
BTA24800BWRG
operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Salalayan Type
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Tagagawa Standard Lead Time
23 Weeks
Lead Libreng Status / Katayuan ng RoHS
Lead free / RoHS Compliant
Detalyadong Paglalarawan
TRIAC Alternistor - Snubberless 800V 25A Through Hole TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max)
25A
Current -. Non Rep Surge 50, 60Hz (ITSM)
250A, 260A
Current - Hold (Ih) (Max)
75mA
Current - Gate Trigger (IGT) (Max)
50mA