Bahay > Mga Produkto > Integrated Circuits (ICS) > Atosn STCOK. > BTA25-600B
BTA25-600B
STMicroelectronics
BTA25-600B
Paramters ng Produkto
Boltahe - Off State
600V
Boltahe - Gate Trigger (VGT) (Max)
1.3V
Type triac
Standard
Supplier aparato Package
RD91
serye
packaging
Bulk
Package / Kaso
RD91-3 (Insulated)
Ibang pangalan
497-2414-5-ND
BTA25600B
operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Salalayan Type
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Tagagawa Standard Lead Time
9 Weeks
Lead Libreng Status / Katayuan ng RoHS
Lead free / RoHS Compliant
Detalyadong Paglalarawan
TRIAC Standard 600V 25A Chassis Mount RD91
Current - On State (It (RMS)) (Max)
25A
Current -. Non Rep Surge 50, 60Hz (ITSM)
250A, 260A
Current - Hold (Ih) (Max)
80mA
Current - Gate Trigger (IGT) (Max)
50mA