BYT230Y-400
STMicroelectronics
BYT230Y-400
STMicroelectronics
DIODE ARRAY GP 400V 30A MAX247
Lead libreng / RoHS compliant
Paramters ng Produkto
Boltahe - Forward (Vf) (Max) @ Kung
1.5V @ 30A
Boltahe - DC Reverse (Vr) (Max)
400V
Supplier aparato Package
MAX247™
bilis
Fast Recovery = 200mA (Io)
serye
Reverse Recovery Time (trr)
100ns
packaging
Tube
Package / Kaso
TO-247-3
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Salalayan Type
Through Hole
Ang Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Lead Libreng Status / Katayuan ng RoHS
Lead free / RoHS Compliant
Type diode
Standard
diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Detalyadong Paglalarawan
Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 400V 30A Through Hole TO-247-3
Current - Reverse pagtagas @ Vr
35µA @ 400V
Kasalukuyang - Average rectified (Io) (per Diode)
30A